27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

127 возачи казнети за брзо возење во населени места

Најчитани вести

Сообраќајната полиција за време на вчерашните радарски контроли казни 261 возач за брзо возење. Од нив 127 возачи возеле брзо по улиците во населени места.

Од казнетите возачи, 16 возила се движеле со брзина од над 50 километри на час повеќе од дозволената, а две возила се движеле со повеќе од 70 километри на час над озволената брзина, соопшти МВР и предупреди дека ќе продолжи со секојдневни радарски контроли како во населените места, така и на отворен пат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com