18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

124 санкционирани возачи во Општините Центар и Илинден – 17 од нив возеле во алкохолизирана состојба

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден (30.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На териториите на Општина Центар и Општина Илинден изречени се вкупно 124 мерки, од кои 11 за брзо возење, 20 за возење без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани возила, 17 за возење под дејство на алкохол и 6 за минување на затворен семафор (црвено светло).

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com