24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

122 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Најчитани вести

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 122 мерки, меѓу кои за непочитување на брзина на движење 26, пет за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила, информираат од министерството за внатрешни работи.

Од таму додаваат дека седум возачи биле казнети за користење на мобилен телефон, пет за непочитување на првенство на минување и 44 за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од МВР. Апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com