Home » 120 санкционирани возачи во Скопје

120 санкционирани возачи во Скопје

by Журнал.мк

Во рамки на полициската акција во областа на сообраќајот вчера на подрачјето на СВР Скопје изречени се 120 казни, соопшти денеска МВР.

Од нив, за возење без возачка дозвола изречени се 12 санкции, 22 за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, седум санкции за користење мобилен телефон при возење.

Исто така, изречени се три мерки за некористење сигурносен појас, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Од МВР најавуваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот и заеднички придонес за посигурни патишта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More