Home » 12 Луѓе кои решиле да го остават своето старо јас

12 Луѓе кои решиле да го остават своето старо јас

by Lina Muslija

Природата има свои уникатни начини за давање убавина. Некои се раѓаат привлечни, додека други го наоѓаат својот шарм додека стареат, а некои се обидуваат да ја подобрат својата убавина. Луѓето во нашата статија се соочија со предизвици, но на крајот го најдоа своето вистинско јас.

1. 21 наспроти 31 година


2. На возраст од 16-25 години, секогаш ме избираа кога бев помлад!


3. 14 до 24

4. Што може да направи една 10-годишна разлика


5. Ми ја зуеше косата.

6. Фризурата е важна, 16 наспроти 21.


7. Хари Потер во детството и згодна жена во зрелоста

8. Само извадете ги очилата! 13 наспроти 21 година…


9. Од 19 до 26 години, тешко е да изгледате како да имате мускули кога имате опуштена кожа за полнење.


10. 19 наспроти 25 години


11. 17 наспроти 30


12. Околу една деценија разлика, 13 и 22.


Сè уште е изненадувачки како дури и малите промени, како различна фризура или влакна на лицето, можат целосно да трансформираат некого, правејќи го речиси непрепознатлив.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More