Home » 11-годишно дете од Скопје тешко повредено, се лизнало и паднало од справи за вежбање

11-годишно дете од Скопје тешко повредено, се лизнало и паднало од справи за вежбање

by Журнал.мк

Вчера во СВР Охрид е пријавено дека во Општата болница во Охрид е донесено 11 годишно момче од Скопје со болки во стомакот и градити.

На 23.05.2024 година во 11.30 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во Општата болница во Охрид, било донесено 11 годишно момче од Скопје, со болки во стомакот и градите кај кого, по преземени мерки биле констатирани скршеници на ребра и други повреди. По извршени активности, било констатирано дека, малолетникот се лизнал и паднал од справи за вежбање, известуваат од СВР Охрид.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More