26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

11 прекршувања на забраната за движење, 558 санкции за неносење маска

Најчитани вести

Од 22 часот вчера до 05 часот утрово, Министерството за внатрешни работи констатирало дека 11 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 558 прекршоци, известува МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести