4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

11 загинати а 15 ранети во вооружен напад на исламистичка група во Багдад

Најчитани вести

Вооружени напаѓачи упаднаа во село во ирачката провинција Дијала, североисточно од Багдад, при што загинаа 11 лица, а 15 беа ранети, соопштија властите.

Исламистите убија 11 лица, меѓу кои и жени, изјавија од Здружената оперативна команда.

Цел на нападот биле беспомошни цивили во селото Ал-Хаваша во близина на градот Мукдадија, соопшти командата.

Полицијата извести дека напаѓачите влегле во селото со неколку возила и биле вооружени со полуавтоматски пушки.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com