-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

109 санкционирани возачи во Скопје, 13 без возачка

Најчитани вести

На територија на Град Скопје вчера биле изречени вкупно 109 казни, меѓу кои за возење без возачка дозвола 13 санкции, девет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, седум санкции за возење повеќе од дозволената брзина.

Изречени биле девет мерки за користење мобилен телефон, четири санкции за некористење сигурносен појас, четири мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), 36 за непрописно паркирање.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот и за посигурни патишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com