7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

108 санкционирани возачи во Скопје

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 108 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 12 санкции, осум мерки за непочитување на првенство на минување, пет санкции за недавање првенство на минување на пешаци.

Изречени се осум мерки за користење мобилен телефон, три санкции за нерегистрирани возила, девет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), три санкции за возење под дејство на алкохол, шест мерки за некористење сигурносен појас.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести