21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

1.200.000 ДОЛАРИ за веренички прстен за ќерката на Трамп: Еве кој е нејзиниот избраник

Најчитани вести

Еве кој е идниот сопруг на Тифани Трамп и со што се занимава тој

Млад американски претприемач со арапски корени, Мајкл Булос (23) е иден зет на поранешниот американски претседател Доналд Трамп (74) а тој оваа недела ја запроси 27-годишната Тифани Трамп со прстен вреден 1,2 милиони долари.

Мајкл ќе ја наследи деловната империја на неговиот татко во Африка, па заедничкиот имот на идната двојка би можел да биде неколку милијарди долари. Неговиот татко, Мосад Булос, е голем поддржувач на Доналд Трамп и тој е горд на својот син и едвај ја чека неговата венчавка.

– Тоа е одлична вест! Нивната љубовна приказна е прекрасна и така ќе биде и во иднина – рече претприемачот.

Тој исто така заклучи дека „Трамп е најдобриот американски претседател во поновата историја и дека има голем успех во Белата куќа“.

Идниот зет на Доналд Трамп е роден во Хјустон како второ од четирите деца. Израснал во Лагос некое време, и како и остатокот од семејството, одел во престижни училишта.

Од рана возраст, Мајкл беше решен да ја преземе работата на неговиот татко и за разлика од неговиот постар брат Фарес, кој претпочита уметност, тој може да успее во тоа.

Тој ја запознал Тифани во 2018 година, па решил да се смири, а дотогаш сакал слободен живот и скоро секојдневно ги менувал девојчињата. Често патувал со пријателите на дестинации познати по забави, а летото редовно престојувал на јахти во Медитеранот.

Денес, неговиот татко е еден од водечките луѓе на групата „ Fadoul “. Роден е на границата на Либан и Сирија, а беше студент кога се ожени со Сара Фадул, ќерка на тајкунот Зухар Фадул, која го воведе во семејниот бизнис.

Во меѓувреме, Сара ја основаше уметничката организација „ SPAN “ во Нигерија, но кога Мајкл имаше само шест години, страшна трагедија го погоди семејството. Нејзината мајка и брат на Божиќ полетаа во Бејрут со уште тројца членови на семејството, но авионот со кој патуваа се урна.

– Таа трагедија го обележа семејството засекогаш. Сите бевме шокирани – рече Масад.

Мајкл го завршил своето образование во Лондон по средното училиште.

– Тој беше типично дете на богати родители додека живееше таму. Често слушав гласна музика од неговиот стан, но ништо друго – рече неговиот сопственик во една прилика.

Младиот претприемач завршил менаџмент на проект, па гордо тргнал по стапките на неговиот татко и има многу имитација на неговиот иден дедо Доналд Трамп.

Тифани беше во Белград со Мајкл во март 2019 година.

Сите беа изненадени од нивното пристигнување, и како што забележавме во текот на неколку дена следење на овој пар околу српската престолнина – тие навистина уживаа во тоа.

Јаделе српска храна, најмногу уживале во вино, а Булос купил 5 крзнени палта за ќерката на Трамп во Белград, за што платил 2.500 евра.

За нив, вистинска ситница …

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com