Home Економија Од полноќ нови цени на горивата: Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Од полноќ нови цени на горивата: Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

by admin

Од вечерва на полноќ промена на цената на дизелот, додека бензините остануваат непроменети.

Така дизелот ќе се продава за 2,5 денари поевтино, и ќе изнесува 104 денари по литар.

Цената на бензините нема да се менува, односно 109 денари за ЕУРОСУПЕР 95 и 111,5 денари за ЕУРОСУПЕР 98.

Поевтинува и цената на екстра лесното масло за два денари и ќе изнесува 103 денари. Цената на мазутот останува иста 53,3 денари.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More