Home » Џозеф Бајден фатен како пцуе новинар на Фокс откако го праша за инфлација

Џозеф Бајден фатен како пцуе новинар на Фокс откако го праша за инфлација

by Журнал.мк

Американскиот претседател Џо Бајден беше фатен во понеделникот како пцуе новинар на Фокс њуз на настан во Белата куќа, откако тој постави прашање за влијанието на зголемената инфлација врз овогодинешните конгресни избори.

Додека новинарите го напуштаа состанокот на Советот за конкуренција на Бајден, дописникот на Белата куќа Питер Дуси повика дали може да праша за инфлацијата и дали тоа е политичка одговорност, пренесува Ројтерс.

„Тоа е голема предност, повисока инфлација“, рече Бајден саркастично на вревата на новинарите кои извикуваа прашања.

„Каков глупав кучкин син“, додаде тој, не сфаќајќи дека неговиот микрофон е сè уште вклучен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More