Home » Џејкоб Елорди ќе глуми во новата верзија на „Франкенштајн“

Џејкоб Елорди ќе глуми во новата верзија на „Франкенштајн“

by Журнал

Австралискиот актер Џејкоб Елорди ќе глуми во новата верзија на „Франкенштајн“, под режисерската палка на Гиљермо дел Торо.

Младиот Австралиец ќе го глуми чудовиштето. Тимот глумци го надополнуваат Оскар Ајзак (како д-р Франкенштајн), Мија Гот, Кристоф Валц, Феликс Камерер, Ларс Микелсен, Дејвид Бредли, Кристијан Конвери итн.

Елорди минатата година беше актуелен со успешните филмови „Присила“ и „Солтбурн“.

Според критичарите, Елорди (26) покажа дека знае да глуми, па многумина му предвидуваат светла иднина во Холивуд.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More