Home » Џафери: И најкратката патека е тешка да се изоди ако немаш визија, план насока и цел

Џафери: И најкратката патека е тешка да се изоди ако немаш визија, план насока и цел

by Журнал

Талат Џафери, новиот технички премиер пристигна на првиот работен ден во Владата, каде беше пречекан од премиерот во оставка Димитар Ковачевски.

Прв ден премиер. И најкратката патека е тешка да се изоди ако немаш визија, план насока и цел. На сите предизвици и патеки до сега сум им пристапувал со добро планирање и јасна цел. Така е и денес, со јасна цел за Европска Република Северна Македонија – напиша Џафери на Фејсбук.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More