Home » Џафери: Ахмети нема да прифати кандидатура за претседател

Џафери: Ахмети нема да прифати кандидатура за претседател

by Журнал

Талат Џафери денеска изјави дека неговиот лидер, Али Ахмети, нема да биде кандидат за претседател на ДУИ. Џафери смета дека Ахмети можел да ја има било која функција, но немал такви амбиции.

„Ахмети има мисија, а не е претендент за функција како што знам. Мислам дека нема да прифати да биде тоа. Нема потреба тој да покаже кој е по 50 години свој придонес во нештата во оваа држава, за граѓаните на оваа држава. Неговата мисија е ЕУ и Европа и работи на таа мисија. Не мислам дека му е приоритет такмичењето за било која функција, да сакал можел да има било каква функција во овие 22 години“, кажа Џафери.

Ова доаѓа откако претходно, во јавноста се сподели информација дека ДУИ планира да оди со Ахмети како кандидат за претседател.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More