22.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

Џо Бајден го одобри барањето на Криси Тајген и престана да ја следи на Твитер: „Конечно сум на слободна!“

Најчитани вести

Американскиот претседател Џо Бајден (78) престана да ја следи манекенката Криси Тајген (35) на Твитер и таа му рече дека конечно е на слобода.

Имено, манекенката и нејзиниот сопруг Џон Леџенд го поддржаа Бајден за време на кампањата, па дури и заминаа во Вашингтон на инаугурацијата, за Леџенд да може да настапи на виртуелен концерт. Сепак, Криси сега побара од претседателот на Соединетите држави да престане да ја следи на Твитер за да може да објавува твитови без воздржаност.

– За да можете слободно да објавувате, ве молам, престанете да ме следите. Те сакам. Не зависи од вас, од мене зависи – напиша Криси на шега на Твитер и го означи сегашниот претседател на САД. Инаку, Бајден на Твитер следеше само 13 лица, вклучувајќи ја и Криси, а сега тој број се спушти на 12, затоа што го послуша барањето на убавата манекенка. Потсетуваме, 35-годишната манекенка е скоро четири години на списокот на блокирани профили на Твитер на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, а веднаш откако официјалниот профил на американскиот претседател го презеде новиот претседател Џо Бајден , Тајген доби нов придружник. Да потсетиме, Криси отворено зборуваше и за нејзината омраза кон претседателот Трамп. Последните неколку месеци, таа го нарекуваше злобен и најлош човек што шетал по светот.

chrissy teigen on Twitter: “I have tweeted a handful of times since my treasured @POTUS following. In order for me to flourish as me, I must ask you to please lord unfollow me. I love you!!! It’s not you it’s me!!!!” / Twitter

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com