23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Џонсон му понудил на Хант да биде министер за одбрана

Најчитани вести

Новиот британски премиер Борис Џонсон, кој денеска од кралицата Елизабета Втора треба да добие мандат за таа функција, му понудил на досегашниот шеф на дипломатијата Џереми Хант да биде министер за одбрана во новата влада.

„Скај“ објави дека Хант, кој вчера од Џонсон ја загуби трката за нов лидер на Конзервативната партија, ја одбил таквата понуда.

Се наведува дека Џонсон по преземањето на должноста ќе започне со избор на нови членови на кабинетот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com