7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Џонсон дозволи враќање на десет пратеници во Конзервативната партија

Најчитани вести

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска повторно прими 10 од 21 пратеник конзервативци, кои минатиот месец ги отстрани од пратеничката група.

Џонсон се сретна со тие десет пратеници во својата канцеларија во британскиот Парламент, а меѓу нив беше и поранешниот министер Грег Кларк и Коколас Соамс, внук на поранешниот британски премиер Винстон Черчил.

– Очекувањата од сите ториевски пратеници и кандидати кои би учествувале на изборите е да направиме да биде усвоен договорот за Брегзит, истакна портпаролот на Џонсон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести