4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Џонсон го претстави изборниот манифест

Најчитани вести

Британскиот премиер, Борис Џонсон го објави изборниот манифест на неговата Конзервативна партија, ветувајќи дека ќе го спречи зголемувањето на данокот и ќе го заокружи излезот на Велика Британија од Европската Унија.

Џонсон во манифестот ветува дека ќе постигне договор со ЕУ до декември во 2020 година, и ќе излезе од Унијата во јануари.

Џонсон меѓудругото најави и поголеми трошоци за здравствена заштита и подобар статус на медицинските сестри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести