Home » Џони Деп доби прва улога по судскиот процес

Џони Деп доби прва улога по судскиот процес

by Журнал.мк

Џони Деп ја доби првата улога по судскиот процес кој го доби против неговата поранешна сопруга Амбер Хард. Проектот со наслов „Жана ди Бари“ е во претпродукција.

Се работи за филм на Нетфликс, а Деп ќе го глуми францускиот крал Луј Петнаесетти, кој владеел во 18. век. Во филмското остварување ќе глумат и француската актерка  Мајвен ле Беско во главната улога на Жана ди Бари – последната официјална љубовница на кралот, како и Пјер Ришар и Ноеми Лвовски.

Мајвен и ќе го режира филмот. Нетфликс го лиценцира филмот за Франција, каде што и ќе се снима. Според „Блумберг“, таа финансиска поддршка ќе помогне во финансирањето на продукцијата, но Нетфликс не е вклучен во ништо друго.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More