Home » Џоан Колинс: Никогаш не сум направилa пластична операција

Џоан Колинс: Никогаш не сум направилa пластична операција

by Lina Muslija

Никогаш не сум направил пластична операција, порача Џоан Колинс, кој  вели дека не е навредена што луѓето мислат дека имала пластична операција

Актерката Џоан Колинс тврди дека никогаш немала пластична операција.

– Останете подалеку од сонцето – Никогаш не сум допрела и не сум направила ништо. Не можев да се справам со сето тоа. Како прво, се плашев од игли.

„Мајка ми ми рече да хидратирам и да користам ноќна крема“, изјави таа за „Гардијан“.

Легендарната актерка вели дека нормално се држи подалеку од сонце за да не и наштети на кожата, а овој совет им го дала и на своите ќерки. И покрај тоа, неуништливата Алексис од „Династија“ во 2012 година признала на Гламур дека имала ботокс. Таа рече дека тоа искуство ја одвратило од пластични операции.

– Еднаш го имав во челото и ме болеше како пекол. Освен тоа, деновиве ги гледате сите овие ужасни пластични операции. Имам пријатели кои се оддадоа на ботоксот и сега имаат грутки на лицето. А за усните да не зборуваме – рече таа.

 Џоан вели дека не е навредена што луѓето мислат дека имала пластична операција.

– Необичен сум по тоа што сум во Холивуд, но не отидов под нож. Познавам само уште една актерка која не пробала пластична операција… иако сега можеби ќе направи – изјавила актерката.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More