32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Џиџи пристигна, легендата се врати во Јувентус

Најчитани вести

Утрово во клупскиот камп на Јувентус навивачите и новинарите го пречекаа легендарниот голман Џиџи Буфон.

Јувентус дефинитивно ќе биде последниот клуб на еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалот. 42 годишниот Џанлуиџи Буфон се врати во редовите на „Старата дама“ од Торино.

За црно белите од Торино популарниот Џиџи бранеше цели 17 години, за потоа на крајот на предминатата сезона да се прости и да замине во Париз во тимот на ПСЖ. Буфон иако размислуваше на пензија сепак тогаш не можеше да ја одбие богатата понуда на францускиот шампион.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com