Home » Џиџи Бекали се обложил на 20.000 евра дека ФЦСБ ќе игра со Партизан… и загубил

Џиџи Бекали се обложил на 20.000 евра дека ФЦСБ ќе игра со Партизан… и загубил

by Lina Muslija

Контроверзниот романски бизнисмен, и сосптвеник на тимот на ФЦСБ (Стеауа), Џиџи Бекали ставил облог во вредност од 20.000 евра дека неговиот клуб, ќе ја мине втората пречка од Калификациите за Конференциската лига, тимот на Норстилајнд и ќе си закаже двомеч со тимот на Партизан.

Сепак, планот на Бекали се покажа како лош затоа што ФЦСБ испадна со резултат 0:2, додека пак Партизан навистина мина понатаму победувајќи го на пенали Сабах.

Сега, Романските медиуми се подбиваат со Бекали, пишувајќи дека сакал да се обложи на далеку поголема сума од 50.000 евра.

„Да, точно е. Сакав да се обложам на 50.000 евра што очигледно не беше добра идеја. Се е ова само игра“ – изјави Бекали.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More