8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Џил Бајден ја донесе божикната елка во Белата куќа (ВИДЕО)

Најчитани вести

Овој обичај го запази и Џил Бајден, сопругата на претседателот Џо Бајден.

Таа на Твитер објави фотографија од дрвото, испорачано од Северна Каролина. Дрвото е високо околу пет и пол метри.

„Тука е“, напишала Џил покрај фотографијата од дрвото, која ќе биде поставена во овалниот Син салон на Белата куќа.

На приемот на дрвото со Џил биле нејзиниот посинок Хантер Бајден, неговата сопруга Мелиса Коен и нивниот едногодишен син Бо. Воодушевена, Џил им кажа на американските новинари дека дрвото е „прекрасно, всушност прекрасно“.

Како Џил ја украсила елката, ќе види нацијата за Денот на благодарноста.

„Секоја година лустерот се отстранува од собата, за да може елката да се вклопи во неа со полна висина“, вели Џил Бајден во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com