Home » Џејдон Санчо отстранет од првиот тим на Манчестер Јунајтед

Џејдон Санчо отстранет од првиот тим на Манчестер Јунајтед

by Lina Muslija

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џејдон Санчо е суспендиран од првиот тим на „Црвените ѓаволи“ поради недисциплина. Ова го потврди клубот, а фудбалерот ќе продолжи да тренира индивидуално.

Санчо наводно бил незадоволен од статусот во својот тим, и јавно го искажа тоа незадоволство, со што Тен Хаг се реши да не го вклучува во тимот на последниот натпревар со Арсенал.

„Џејдон Санчо ќе остане на лична тренинг програма далеку од првиот тим, во очекување на решавање на проблем со дисциплината на тимот. “, стои во соопштението на Јунајтед.

Во англиските медиуми веднаш почнаа шпекулации за негово заминување од таборот. Се шпекулира дека на зима би можел да се врати во Дортмунд, но сега ова ги менува работите, односно Борусија можеби

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More