3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Џесика Алба ја скрати косата, фановите и рекоа дека вака е поубава

Најчитани вести

Глумицата Џесика Алба ги израдува фановите со новиот имиџ. Таа ја скрати долгата коса, а фановите и рекоа дека сега им е поубава.Тие и рекоа дека сега изгледа подмладено и ѝ дадоа голем број убави комплименти.

„Какво освежување. Изгледаш како тинејџерка. Преубаво ти стои“, и напишаа некои од нив.

Алба која беше препознатлива по нејзините убави долги прамени сега ги замени со кратка боб фризура во смеѓа нијанса. Тие долго време беа дел од нејзиниот имиџ, но ѝ овој изглед убаво и прилега, коментираат модните критичари.

Џесика долго време диктира трендови и нема да биде изненадување ако голем број девојки и тинејџерки се ишишаат како неа, велат тие. Стилистката на Алба, која соработува со голем број ѕвезди меѓу кои и Парис Хилтон и Лиса Рина, рече дека таа и ја скратила косата за 30 сантиметри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com