18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Џенифер Лоренс како „Девојка на мафијата“

Најчитани вести

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм на Паоло Сорентино – „Девојка на мафијата“ (Mob Girl),
заснован на вистинска приказна.

Оригиналната приказна е на новинарката Тереза Карпентер, која 1992 година за неа доби и
Пулицерова награда. Се работи за девојка што работела за њујоршката мафија, а потоа станала
полициски доушник.

Лоренс ќе глуми и ќе го продуцира филмот што сè уште е во фаза на претпродукција.
Паоло Сорентино ќе биде режисер./lokalno.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com