17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Џенифер Лопез им „создава“ комплекси на останатите жени

Најчитани вести

Џенифер Лопез се фотографираше во теретана, во тесни хеланки и тесна кратка блузичка облеана во пот,се чини дека им „набива комплекси“ на останатите жени ви светот, па поголема мотивација од ова не ви треба за да тргнете во теретана или ако има потреба да се ставите на некоја диета.

Џенифер Лопез со новата фотографија која ја објави на Инстаграм покажа дека е во топ форма, но и дека посветено работи на сега и на својот изглед.

Сепак нејзиниот тренер вели дека таа поминува по 30- 40 минути во теретана, но се работи за напорни тренинзи кои ги затегнуваат сите мускули.

-Многу луѓе ги прават истите вежби секој ден, но не знаат дека тоа нема да ги доведе до саканата тежина, на секои две недели треба да ги менувате вежбите за да имате резултати- рекла Џеј ЛО.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com