23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Џенифер Лопез избра „одмазднички фустан“ кој ги полуде фановите: „Треба да се каеш, Алекс!“

Најчитани вести

Раскинувањето на свршувачката со поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез, се чини дека на Џенифер Лопез не ѝ пречи премногу во животот. Актерката на својот Инстаграм профил се пофали со фотографии од снимањето на новиот филм „Shotgun Wedding“ во Доминиканската Република, но последната објава особено го украде вниманието на многу следбеници.

Вистина, тоа е потсетување за навистина гламурозно издание во 2014 година кога пејачката и актерка прошета по црвениот тепих на доделувањето на видеограми на MTV. Но, фустанот од Шарбел Зои со кристали Сваровски и интересен крој кој може да одговара само на беспрекорна линија, според некои нејзини придружници, на Џенифер одлично ѝ служел за вистинско одмаздничко издание по раскинувањето на свршувачката.

Што точно Џенифер имала на ум додека го објавувала потсетникот за фасцинантниот изглед, не е познато. „Енергија за викенд“, напишала само кратко со видеото.

Комплиментите, како што се очекуваше, не изостана под нејзиниот пост. Коментарот го остави и младиот либански дизајнер Шарбел Зои, кој се школувал во Париз, а чии креации ги обожава Џенифер: „Ми беше чест да дизајнирам за таква икона“. „Треба да се каеш, Алекс, кога ќе оставиш таква жена“, „Неверојатно“, „Никој не може да го украде тој сјај “, „Најубавата жена на светот“, „Божица“, ” Се надевам дека ќе изгледам секси кога ќе бидам на твоја возраст ”, се само дел од коментарите.

Да потсетиме, латино-пејачката и пензиониран атлетичар се во врска повеќе од четири години, а пред две години се верија. Алекс тогаш подготви прстен вреден пет милиони долари за неговата избраничка. Венчавката беше одложена двапати поради ситуацијата со коронавирус, а потоа последен, трет пат, кога тие ја раскинаа свршувачката.

Веста за нивното раскинување дојде во време кога Алекс беше во Мајами и се подготвуваше за сезоната во бејзбол, а Џенифер престојуваше во Доминиканската Република каде што заврши со снимањето на нов филм пред три дена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести