18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Џенифер Анистон му се препушти на долгогодишниот пријател

Најчитани вести

Подготвена е да се отвори за нов маж!

Сака, не сака, сака, не сака – вака може да се опише љубовниот живот на американската актерка Џенифер Анистон. По разводот со Бред Пит, веќе ништо не беше исто. Порано дури се пишуваше дека изгубила верба во љубовта. И покрај тоа, таа продолжи да бара љубов. Во неколку наврати мислеше дека успеала, но во моментов се уште е сингл иако многумина сè уште ја поврзуваат со Бред. Судејќи според таблоидот „Woman’s Day“, таа падна на шармот на долгогодишниот пријател и колега, Џејсон Судеикис.

Таа која е сингл веќе некое време и Џејсон кој неодамна раскина седумгодишна свршувачка со Оливија Вајлд, се познаваат подолго време. Тие дури глумеа заедно во филмот „Семејството Милер“ од 2013 година. Според повеќе извори, ова дуо во последно време е сѐ почесто заедно. „Џејсон ѝ го отвори своето срце по раскинувањето на Џен. Тие се пријатели веќе некое време, и ова раскинување ги приближи уште повеќе. Од тогаш Џен секојдневно му се јавува за да провери дали актерот е добро. Иако сè започна како поддршка, искрите почнаа да летаат меѓу нив “, рече првиот извор.

По оваа изјава следеше и друг, кој тврди дека Џенифер конечно е подготвена некому да му го даде своето срце. Според сите сметки, и нивните најблиски пријатели и семејството би биле пресреќни ако се случи нешто меѓу нив. „Тие се совршени еден за друг. Познато е дека тие секогаш имале посебна врска, уште од 2013 година кога работеле заедно “, вели тој и посочува дека Џејсон е подготвен повторно да„ оживее “по тажното раскинување на свршувачката со Оливија, која веќе е заљубена во музичарот Хари Стајлс.

Патем, колку медиумите, но и дел од фановите сакаат Џенифер и Бред да се смират, покажуваат и последните коментари на нејзиниот Instagram. Лавината на возбуда меѓу обожавателите беше активирана од обожавател кој сподели на социјалните мрежи снимка од селфито на Џенифер, кое го направи додека си играше со своето куче Клајд во приколка на сетот на документарецот што го снима за Apple TV +. Сепак, ниту Џенифер ниту Клајд не привлекоа внимание, туку мажот легнат на подот покрај кучето. Само неговите гради и долниот дел од телото се видливи, но повеќето фанови се согласуваат дека овој човек е дефинитивно Бред.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com