-7.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Џенифер Анистон и Адам Сендлер повторно заедно во комедија

Најчитани вести

Режисерот Џереми Гарелик потврди дека ќе го снима продолжението на „Мистериозно убиство“, хит-акционата комедија од 2019 година.

Џенифер Анистон и Адам Сендлер ќе ги повторат своите улоги и во вториот дел.

Филмот ќе се снима во Париз и на Карибите.

Ликовите на Анистон и Сендлер, следејќи ја оригиналната приказна, се брачна двојка на патување во Европа. Таму се случува мистериозното убиство, за кое се осомничени токму сопружниците.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com