-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Џенифер Анистон го сруши рекордот на Меган Маркл

Најчитани вести

Американската актерка Џенифер Анистон повторни руши рекорди на Инстаграм.
Имено,таа  има 20 милиони следачи, а профилот го отвори пред еден месец. Исто така, таа го сруши гинисовиот рекорд кој до неодамна го држеше Меган Маркл за првите милион следачи кои ги собра во помалку од шест часа. Тоа не е чудно, бидејќи Џенифер, кога глумеше во „Пријатели“, беше омилена актерка, а нејзината фризура беше најбараната во фризерските салони.

Анистон нема ни приближно еднаков број на следачи како Кардашијанови, Ариана Гранде или Селена Гомез, бидејќи тие се апсолутни владетели на Инстаграм, но сепак има многу познати личности кои и честитаа на успехот.
Освен тоа, Џенифер неодмна сподели фотографија во црн фустан, на која се гледа само нејзиниот грб, па за 24 часа собра повече од четири милиони допаѓања. Текстот Џенифер Анистон го сруши рекордот на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести