10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Џенаро Гатузо ја напушти Фиорентина по само 23 дена откако беше прогласен за тренер

Најчитани вести

Поранешниот играч на Италија, Џенаро Гатузо го поништи договорот со Фиорентина по само три недели поминати во клубот.

43 годишниот тренер ја доби менаџерската позиција во Фиорентина на 25 мај, само два дена откако доби отказ од Наполи. Гатузо, кој беше тренер и на Милан, требаше да започне на својата нова работна позиција во Фиорентина на 1 јули.

Фиорентина заврши на 13 позиција во Серија А и поради тоа го загубија тренерот. „Фиорентина и Џенаро Гатузо се договорија заеднички да го поништат договорот поради несогласувања во трансфер политиката на клубот“ соопштија од Фиорентина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести