Home » Џенан Лончаревиќ викендов ќе пее во „Венеција урбан бар и кичен“

Џенан Лончаревиќ викендов ќе пее во „Венеција урбан бар и кичен“

by Журнал.мк

Српскиот пејач Џенан Лончаревиќ на 12 февруари ќе има настап во „Венеција урбан бар и кичен“ во Скопје. Пред македонската публика тој ќе ги испее своите најголеми хитови „Све моје љубави“, „Тишина“, „Кад оставе те сви“, но и преработки на некои од старите ју-песни кои со години ѝ се омилени на публиката.

Настапот на Џенан е прв од многуте што ќе ги организира „Венеција урбан бар и кичен“ во наредниот период.

Организаторите велат дека за време на настанот ќе бидат испочитувани сите мерки против Ковид-19. Забавата ќе почне од 21 часот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More