17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Џа Морент со личен рекорд ги растури Сан Антонио Спарс

Најчитани вести

Џа Морент, еден од најатрактивните играчи во НБА лигата ја обележа изминатата ноќ на терените во САД. Мемфис Гризлис забележаа победа над Сан Антонио Спарс 118:105.

Морент буквално го влечеше својот тим до 43-ta победа во сезоната. Постигна 52 поени, 13 од нив во последната четвртина, забележа и седум скока и две асистенции. Ова е личен рекорд на Морент, воедно тој е првиот играч во историјата на франшизата што успеал да постигне 50 или повеќе поени.

Мечот го обележа неговото забивање преку 216 сантиметри високиот центар на Спарс.

Резултати:

Кливленд-Минесота 122:127

Орландо-Индијана 119:103

Бруклин-Торонто 97:133

Мајами-Чикаго 112:99

Милвоки-Шарлот 130:106

Оклахома-Сакраменто 110:131.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com