14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Џафери ќе ги распише локалните избори на 6 август

Најчитани вести

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе ги распише локалните избори на 6 август, најавувајќи ја одлуката на брифинг со новинарите.

Претходно, меѓу партиите беше договорено изборите да се одржат на 17 октомври.

На овој начин се обезбедува термин со кој градоначалниците нема да го надминат законски утврдениот четиригодишен мандат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com