17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Џастин Тимберлејк јавно и призна на Бритни Спирс колку и згрешил

Најчитани вести

По емитувањето на документарниот филм „Framing Britney Spears“, чија првична идеја беше да се расветли движењето #FreeBritney, кое се залага за укинување на старателството што таткото на Бритни Спирс го имаше над пејачката од познатата криза во менталното здравје, јавноста сè уште е фокусирана на нејзината врска со Џастин Тимберлејк.

Многу корисници на социјалните мрежи побараа поп-sвездата Џастин Тимберлејк да и се извини на Бритни Спирс за начинот на кој се однесуваше кон неа додека тие беа во врска две години, што тој и го стори.

Имено, Џастин објави на социјалната мрежа Инстаграм и и го испрати на Бритни очекуваното извинување.

  • Видов пораки, ознаки, коментари и грижи и сакам да одговорам. Длабоко жалам за времето во мојот живот кога моите постапки придонесоа за проблемот, каде што зборував за погрешен начин или не зборував за тоа што е правилно. Разбирам дека не успеав во тие моменти и во многу други и имав корист од системот што поддржува мизогинија и расизам – започна Џастин.

„Особено сакам да им се извинам на Бритни Спирс и Џенет Џексон, затоа што се грижам и ги почитувам тие жени и знам дека не успеав“, напиша меѓу другото Тимберлејк, додавајќи:

  • Оваа индустрија е полна со недостатоци. Тоа ги става мажите, особено белите, во позиција да успеат. Дизајниран е на тој начин. Како човек во привилегирана позиција, морам да зборувам за тоа. Поради моето незнаење, не го препознав сето тоа во моментот кога тоа се случуваше во мојот живот, но не сакам повеќе да просперирам поради другите што се влечкани надолу – изјави Тимберлејк и во завршната реченица рече:
  • Длабоко се грижам за добрата состојба на луѓето што ги сакам и кои ги сакав. Можам да бидам подобар и ќе бидам подобар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести