8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Џани ги израдува децата во неговото родно Црнилиште

Најчитани вести

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски заврши со репрезентативните обврски на ЕП за Македонија и дел од одморот го искористи за посета на родното Црнилиште.

По враќањето од ЕП Џани замина за неговото родно место, прилепското село Црнилиште, а таму ги израдува најмладите. Тој се сретна со децата од селото кои се и членови на фудбалскиот клуб.

https://www.instagram.com/p/CQcDDnGned1/?utm_source=ig_web_copy_link

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести