30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Џампаоло: Против Торино го видовме најдобриот Милан оваа сезона

Најчитани вести

Милан вчера изгуби од Торино со 2:1 и тоа му беше веќе трети пораз во петтото коло од Серија А, но Марко Џампаоло гледа и позитивни работи.

И покрај големата криза на „росонерите“, Џампаоло пронајде начин да биде задоволен изјавувајќи дека ова бил најдобриот натпревар на Милан сезонава.

„Го контролиравме натпреварот, но не успеавме да ја завршиме работата на време. За четири минути Торино успеа се да промени. Имавме подоцна шанси повторно да постигнеме гол. Имаше грешки, но ова е најдоброто издание на Милан оваа сезона бидејќи долго доминиравме. Јасно дека поразот како пораз не е добар, меѓутоа имаше добри работи“.

„Тимот напорно работи и кога во таква ситуација нема да има резултат е навистина разочарувачки. Поразот е незаслужен и очигледно го успорува нашиот процес на раст, нашата самодоверба, но како што кажав видов и добри работи, ќе продолжиме да работиме“, порача Џампаоло.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com