10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Џака одби да се извини поради инцидентот со навивачите, па ќе добие голема казна!?

Најчитани вести

Англиско „Метро“ утринава објави дека Гранит Џака одбил јавно да се извини поради срамниот потег на дуелот против Кристал Палас, кога ги навреди навивачите на трибините, па поради тоа се соочува со голема казна.

Тренерот на Арсенал, Унај Емери му порачал на Џака да се извини за неговиот потег, но швајцарскиот репрезентативец го одбил тоа, по што стратегот имал средба со техничкиот директор Еду, со кој разговарал за казната на фудбалерот.

Англиските медиуми шпекулираат дека Џака нема да ја загуби капитенската лента, но сигурно ќе биде казнет парично, а засега не се открива која сума ќе мора да ја плати Швајцарецот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com