Home » Ќерката на Том Круз станала вистинска убавица, а татка си не го гледа веќе десет години

Ќерката на Том Круз станала вистинска убавица, а татка си не го гледа веќе десет години

by Журнал.мк

Животот на Сури Круз без својот татко, актерот Том Круз растажи многумина бидејќи тој лесно ја отфрлил.

Таа била круна на љубовта на Том Круз и Кејти Холмс кои се венчале седум месеци по нејзиното раѓање.

Сури сега често може да се види во Њујорк на прошетки со нејзината мајка, актерката Кејти Холмс, а папараците многу често ги фаќаат со својот објектив.

Изгледаше како Сури да има живот од бајките додека растеше како дете на популарна и навидум хармонична двојка.

Меѓутоа, тогаш нејзините родители се разведоа во 2012-та година и во јавноста беше објавено дека нивниот брак е уништен од скиентолошката вера на Том на која тој потчини сè во животот.

Холмс не можела да издржи и не сакала да биде дел од контроверзниот култ, исто како што не сакала поранешната сопруга на Круз, Никол Кидман.

Веќе подолго време се шпекулира дека поради скиентологијата ги „наведувал“ децата од првиот брак со поранешната сопруга, а дека скиентологијата е причината поради која не ја видел својата втора ќерка цели 10 години.

Сури имала само шест години кога последен пат го видела својот татко, а неодамна конечно е откриено зошто тој никогаш не се борел за старателство над својата единствена биолошка ќерка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More