Home » Ќе се тестира противпожарен систем во кулите „Џевахир“

Ќе се тестира противпожарен систем во кулите „Џевахир“

by Журнал.мк

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ги информира граѓаните на Скопје и особено станарите во кулите Џевахир – „Скај сити“, како и од околината, во Аеродром и Ново Лисиче, дека денеска ќе има противпожарно тестирање во една од овие висококатници.

– Регионалниот ЦУК Скопје информира дека фирмата „Хаусмајстор груп“ известила дека ќе тестира противпожарна (ПП) опрема во комплексот висококатници Џеваир сити (во зграда А), денеска, во период од 11 до 12 часот. Тоа ќе биде тестирање на противпожарна (ПП) опрема и нема да биде реална ситуација на територијата на Општина Аеродром, велат од ЦУК.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More