Home » Ќе бара ли Софија Бугари и во албанскиот Устав?

Ќе бара ли Софија Бугари и во албанскиот Устав?

by Журнал.мк

Македонскиот премиер Христијан Мицкоски прашува дали Бугарија ќе бара и Албанија да внесе Бугари во Уставот, откако на пописот испадна дека бројот на Бугарија е поголем од бројот на Македонци кај западниот сосед.

Мицкоски ова прашање го упати до бугарскиот претседател Румен Радев.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More