-5.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

„Ќе ја победиме Македонија за да го направиме селекторот среќен“

Најчитани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе ги стартува квалификациите за Светското првенство со натпреварот против Романија на гости.

Во Букурешт сигурно нема да биде лесно, Романија е квалитетна репрезентација, но ние се надеваме на позитивен резултат. Николае Станчу е еден од најдобрите репрезентативци на Романија и тој порачува дека тие веруваат во победа.

„Чудно ќе биде што селекторот Мирел нема да биде со нас. Со него разговоравме оналајн и знаеме дека ќе биде со нас и ќе се обидеме да победиме и да го направиме среќен. Во еден циклус првиот натпревар секогаш е многу важен“, изјави Станчу.

Ќе потсетиме, селекторот Мирел Радои е позитивен на Ковид-19 и нема да може да биде на клупата на Романија за утрешниот натпревар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести