Home » Ќе се мажи Рита Ора, венчавката во Сиднеј, свадбата во Лондон 

Ќе се мажи Рита Ора, венчавката во Сиднеј, свадбата во Лондон 

by Журнал.мк

Британската пејачка Рита Ора и режисерот од Нов Зеланд, Таика Ваитити ќе се венчаат. Тие планираат мала интимна свадба во Сиднеј, пред да прослават со колегите и пријателите од холивудската А-листа со голема забава во Лондон.

Пејачката работи на неколку филмови и е дел од шоуто „The Voice of Australia“. Посветен на работата во моментов е и нејзиниот дечко, кој планира да режира филмови.

Рита и Таика започнаа да се забавуваат во 2021 година кога се запознаа во Австралија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More