24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Ќе се конституира Интерпартиска парламентарна група за правата на лицата со хендикеп

Најчитани вести

Во Собранието денеска ќе се одржи работна средба за конституирање Интерпартиска парламентарна група (ИППГ) за правата на лицата со хендикеп.

Најавени се обраќања на претседателот на Собранието, Талат Џафери и на амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј.

Во рамки на средбата ќе биде презентиран краток историјат за досегашната работа на ИППГ, по што ќе биде конституирана Интерпартиската парламентарна група за правата на лицата со хендикеп, а ќе бидат избрани и нејзин претседавач и заменик-претседавачи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com