4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

„Ќе нема промена на позицијата на ‘Има таков народ’ во однос на Северна Македонија“

Најчитани вести

Националниот совет на бугарската партија БСП денеска ќе реши дали ќе го поддржи кабинетот на „Има таков народ“. Заменик претседателот на партијата Христо Проданов кажа дека предложени се некои непознати лица, но дека тоа било очекувано.

Проданов исто така ги коментираше позициите на „Има таков народ“ во однос на Северна Македонија. Тој кажа, нималку оптимистички за нас, дека од оваа партија позициите кон нашата земја ќе останат непроменети.

„Промена по позицијата за Република Северна Македонија од страна на „Има таков народ“ нема да има“, откри Проданов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com