32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ќе има ли датум за ЕУ во октомври?

Најчитани вести

Во пресрет на одлуката за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата во октомври, во вторник во посета на македонија ќе допатува претседателот на европскиот совет, Доналд Туск.

Тој ќе има средба со премиерот Зоран Заев, а по разговорите ќе одржат и заедничка прес конференција. Утре пак во Брисел на средба со шефицата на европската дипломатија ќе отпатува вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, кој ќе ја реафирмира подготвеноста на земјава за напредок во европските интеграции во пресрет на самитот на ЕУ во октомври.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com