27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Ќе заработат илјадници евра: Каде ќе пеат Цеца и српските пејачи за Нова година

Најчитани вести

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат ширум Србија и светот. Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Цеца Ражнатовиќ ќе пее во еден познат хотел, а сцената ќе ја дели со Слободан Радановиќ, а ќе биде побогата за 80.000 евра, додека пак нејзиниот колега ќе добие 20.000 евра хонорар.


Лепа Брена ќе пее пред општината на градот а за тој настап, таа ќе добие околу 45.000 евра. На истото место ќе се најде Маја Беровиќ, која околу 23 часот ќе продолжи во еден ноќен клуб, а за таа ноќ ќе добие 60.000 евра.

За 10.000 евра повеќе ќе добие нејзината колешка Марија Шерифовиќ, која ќе се најде на Нови Београд.

Жељко Самарџиќ ќе настапи во Ниш за 25.000 евра, додека пак Александра Пријовиќ во еден хотел на Нови Београд ќе пее за 40.000 евра.

Милица Тодоровиќ и Јелена Костов ќе пеат пред публиката во Белград.

Izvor: sekojden.net

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com